Terapia KOBIET w Rehafit

Słowo K O B I E T A, prawda, że brzmi dumnie?

Organizm kobiety różni się od organizmu mężczyzny pod wieloma względami. Bagaż kobiecych przeżyć, zwłaszcza ze względu na nasz niesamowity „dar” – w postaci możliwości wydania na świat dziecka, odróżnia nas od płci przeciwnej. Jest to rzecz tak niezwykła, tak cudowna, której nie da się w pełni pojąć, jeśli się tego nie doświadczyło.

Ale dlaczego cały okres około ciążowy i późniejsze konsekwencje tego okresu muszą być tak trudne dla nas kobiet? Od okresu ciąży, kiedy musimy niejednokrotnie pogodzić się z różnymi dolegliwościami, przez sam poród, który często pozostaje traumą do końca życia, po okres dojrzałości, kiedy musimy zmierzyć się z przykrymi dolegliwościami jak nietrzymanie moczu czy wypadanie narządów rodnych.

Czy naprawdę musimy godzić się z negatywnymi zmianami w naszym ciele, które uważane są powszechnie za „normalną kolej rzeczy”? Czy naprawdę musimy godzić się z naszym cierpieniem i z tak powszechnym osądem lekarzy: „proszę się przyzwyczaić, chciała Pani mieć dzieci, to teraz proszę się nie dziwić, takie są tego konsekwencje!”

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie musi tak być! Mamy WYBÓR! Naprawdę można dużo zrobić. Wielu negatywnym skutkom ciąży można zawczasu zapobiegać, a niektóre skutecznie leczyć zachowawczo. Można być świadomym i aktywnym w okresie ciąży, w bezpieczny sposób pozbyć się lub zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości okresu ciąży, jak bóle kręgosłupa, obrzęki czy złe samopoczucie. Można urodzić bez lęku, w pełnym skupieniu i rozluźnieniu. I w końcu kiedy maluszek jest już na świecie można zadbać o siebie w taki sposób, żeby w przyszłości nie było tak powszechnych kobiecych dolegliwości, które negatywnie wpływają również na naszą psychikę.

Jestem kobietą i szczęśliwą mamą 2 cudownych chłopców, a przy okazji specjalistką z pasją w dziedzinie zdrowia kobiety. Chcę swoją wiedzą dzielić się z Wami, byście bezpiecznie przechodziły okres ciąży, poród, połóg oraz świadomie wybierały aktywność w tym czasie i cieszyły się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez całe życie.
Dlatego w swoich terapiach pragnę podejść do tematu Zdrowia Kobiety w sposób całościowy.

Każda z nas ma inne doświadczenia psychiczne i fizyczne, które odbiły się na ogólnym zdrowiu, ma inne potrzeby i oczekiwania, dlatego do każdej kobiety należy podejść indywidualnie. I właśnie dlatego uważam, że należy spojrzeć na nasz organizm jako całość, jesteśmy sferą fizyczną i niezwykle skomplikowaną psychiczną! A nasze zdrowie zależy od prawidłowego funkcjonowania każdej z tych sfer z osobna oraz z współdziałania między tymi sferami!

Prowadząc moje terapie moim głównym celem jest pomóc Wam doprowadzić do równowagi zdrowotnej Wasz organizm. Używając swojego całego doświadczenia i wiedzy pomogę Wam przejść w sposób aktywny przez okres ciąży, poradzić sobie z bólami w czasie ciąży i po ciąży. Pomogę przygotować się do porodu. Natomiast po porodzie poprowadzę bezpiecznie przez okres połogu, pomogę wrócić do formy, zajmę się brzuchem oraz blizną po cesarskim cięciu a następnie zajmę się Waszą kondycją i obolałym kręgosłupem.

Moim wielkim marzeniem jest uświadomienie Wam kochane kobiety tego, że zarówno przed jak i po porodzie zasługujecie na rehabilitację. W Polsce świadomość w tym temacie jest na bardzo niskim poziomie, niewiele kobiet wie, że taka rehabilitacja jest potrzebna, a często po prostu niezbędna. Wiele krajów zapewnia kobietom po porodzie spotkanie z fizjoterapeutą, który pomaga im w uporządkowaniu ciała. Naprawdę warto pracować z fizjoterapeutą szykując się do porodu, jak również po nim, ponieważ to zabezpieczenie na przyszłość.

W Gabinecie Rehafit niedługo zmiany, zmiany, zmiany!!!!

Małgosia Oleszkiewicz