Wiara przeciwko przesądom

Do napisania tego postu zbieram się jakiś czas, a szczerze mówiąc od czasu, kiedy przez jednego z elbląskich lekarzy ja i moje ukochane zajęcia dla kobiet w ciąży zostały nazwane szarlataństwem.

Zrobiło mi się troszkę przykro, ale zbyt wiele cudownych podziękowań i dobrych słów słyszę od dziewczyn zaprzyjaźnionych z Rehafit, żebym się tym jakoś specjalnie przejęła. Ale za to przemyśleń mam co nie miara. Częścią z nich podzielę się z Wami!

Niestety prawda jest taka że większość kobiet w ciąży nie ćwiczy i raczej nie zamierza podejmować bezpiecznej aktywności fizycznej w tym ważnym okresie!

Dlaczego? Powodów jest tysiące.

Ciąża nadal jest uważana za chorobę, podczas której lepiej po prostu nic nie robić. I właśnie to dziewczyny często słyszą też od lekarza. A na pytanie o ból pleców w ciąży, spojenia łonowego, ból w pośladkach często uzyskają odpowiedź, że to normalne podczas ciąży. Nie, to nie jest normalne!

Czy ciąża boli? Tak, jeśli głównie siedzisz i leżysz. Nie, jeśli jesteś aktywna, regularnie dotleniasz ciało, rozciągasz odpowiednie grupy mięśniowe a inne rozluźniasz, jeśli jesteś pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego fizjoterapeuty. Bo na wiele dolegliwości ciążowych jest jakaś rada.

Aktywność fizyczna, trening dla ciężarnych, opieka fizjoterapeuty, odpowiednia wiedza – znacząco mogą wpłynąć na jakość porodu, samopoczucie w czasie ciąży, zmniejszyć ból kręgosłupa, mogą wpłynąć na prawidłowe ułożenie płodu, ale również stymulować maluszka jeszcze w łonie mamy.

Ponadto twoja aktywność w trakcie ciąży i to, czego doświadczyłaś w trakcie pracy z ciałem, niesamowicie wpływa na lepszą regenerację ciała w okresie połogu.

Wierzcie mi, moje aktywne mamusie w niesamowitym tempie wracają do formy – prawda dziewczyny?

Zapraszam serdecznie na zajęcia Aktywne 9 miesięcy dziewczyny które z jednej strony chcą być aktywne i świadome podczas ciąży a z drugiej strony boją się albo są blokowane przez swojego lekarza, mamę, babcię czy sąsiadkę.

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? A może macie jakieś pytania?… śmiało je zadawajcie.

Grupy Aktywne 9 miesięcy odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o godz. 10.30. I już niedługo ruszamy z warsztatami?

Małgosia Oleszkiewicz


Dzisiaj
28
CZWARTEK
29
PIĄTEK
1
PONIEDZIAŁEK
4
WTOREK
5
10:00 - 11:00
10:30 - 11:30
  UWAGA: Harmonogram aktualizowany jest dynamicznie - prosimy o sprawdzanie bieżącego stanu obsadzenia zajęć
oraz o wcześniejsze zgłaszanie nieobecności - umożliwi to uczestnictwo w zajęciach innym.
Przejdź do głównego harmonogramu.