Lekarzu, ulecz samego siebie

A ja dziś po intensywnym dniu w gabinecie oddałam się w ręce Jowity ? uwierzcie mi, że fizjoterapeuci też potrzebują czasem profesjonalnej pomocy ??‍♀️?‍♂️ Badanie szyi

Ostatni czas był dla mnie niezwykle intensywny i zarazem trudny: nowy gabinet, nowe wyzwania, nowe projekty, nowe pomysły, brak odpoczynku… a do tego oddanie mojego 2 latka do żłobka ???? każda mama wie, co mam na myśli…

Takie stresy zawsze gdzieś muszą się umiejscowić w naszym ciele, objawiając się napięciem i bólem. Czasem jest to kark, czasem kręgosłup, czasem łydki. Znacie to, prawda?

Ja mam to szczęście że dużo godzin spędzam z Wami na macie, ucząc dobrego ruchu, więc moje ciało na bieżąco radzi sobie ze stresem. Ale moja twarz już niekoniecznie ? niestety poza kilkoma dodatkowymi zmarszczkami (z tym da się żyć ? i zawsze sobie tłumaczę, że to od tego, że się dużo uśmiecham ??? ). Ale napięciowe bóle głowy i problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym to już naprawdę poważna sprawa ???

Najczęściej napięciowy ból głowy jest obustronny, symetryczny, obejmuje całą głowę lub tylko pewne jej okolice, często odczuwalny jako pulsujący. Koszmar ? Czas trwania takiego bólu jest różny, może trwać pół godziny a czasem nawet tydzień. Bóle pojawiają się bez wyraźniej przyczyny, nasilają się pod wpływem emocji, przemęczenia czy braku snu.Masaż twarzy

Czasem powodem bólu głowy są zmiany w stawie skroniowo-żuchwowym. Powodują one długotrwale utrzymujące się napięcia mięśni skroniowych, które rozszerzają się na inne mięśnie głowy i twarzy. Towarzyszą temu napięcia mięśni karku i odcinka szyjnego kręgosłupa.

W Gabinecie Rehafit to Jowita działa w tym temacie. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, trafnej diagnozy i skuteczności terapii. Diagnoza w moim przypadku potwierdziła istnienie stresogennych napięć mięśniowych. Terapia dość intensywna, ale już tuż po zabiegu poczułam dużą ulgę.

Obserwujmy się, słuchajmy naszego organizmu a jednocześnie zdajmy sobie sprawę z tego, że większość problemów jesteśmy w stanie przy wzajemnej współpracy rozwiązać ??? Zapraszam na naszego bloga, przeczytajcie artykuł Jowity o stawie skroniowo-żuchwowym a następnie zapraszam na diagnozę i terapię do REHAFIT ???

? Małgorzata Oleszkiewicz

? 512 510 904