Fitness

Popularność ćwiczeń gimnastycznych określane mianem fitness bierze się z jednej strony z tego, iż nie są to ćwiczenia wysiłkowe czy kulturystyczne, w związku z czym może uprawiać je praktycznie każdy, kto jest w stanie ruszać ręką lub nogą, a z drugiej – z wielorakości i kompleksowości ich pozytywnego wpływu na kondycję i elastyczność ciała a także na jego wygląd i samopoczucie.

To właśnie dlatego traktowanie fitnessu jako integralnego składnika większości procesów fizjoterapeutycznych wydaje się dzisiaj naturalne i zrozumiałe samo przez się.

Jednak podczas gdy standardowy trening fitness zajmuje się głównie mięśniami powierzchownymi, my na naszych autorskich zajęciach skupiamy się raczej na mięśniach głębokich, za fundament naszej pracy nad ciałem uznając kręgosłup i miednicę.

Aktywacja miednicy bardzo bowiem wpływa na resztę ciała – szkielet się napręża, ciało się prostuje, a organy przestają być uciskane. Ćwiczenia te działają także rozluźniająco, a wskutek rozciągnięcia więzadeł zwiększa się ruchomość stawów, co stymuluje bardzo ważną aktywność kaletek maziowych, zabezpieczając stawy przed tarciem i zwyrodnieniami.

To wszystko bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie, ergonomizuje poruszanie się, sprzyja bezstresowemu utrzymaniu prawidłowej wagi. Ćwiczenia takie są także doskonałą profilaktyką pozwalającą uniknąć wielu innych, często bardzo uporczywych dolegliwości.

Człowiek uczy się też w ten sposób własnego ciała, często odkrywając działanie mięśni, których wskutek nieświadomości prawie nie używa, bo przeszkadza mu w tym sofa, złe nawyki i bzdurne reklamy.

Gabinet RehaFit celuje w eksploatacji możliwości, jakie niosą z sobą te ćwiczenia osobom mniej sprawnym lub będącym w jakiejkolwiek fazie terapii rehabilitacyjnej, ponieważ nasza praktyka pokazuje, iż jest to zazwyczaj najskuteczniejszy a zarazem najtańszy sposób na szybką poprawę wydolności fizycznej.

Zestawy naszych prozdrowotnych ćwiczeń są profilowane dla określonych grup zapotrzebowań naszych pacjentów. Różnicujemy więc w nich zarówno rodzaj wysiłku fizycznego jak i poziom jego trudności w zależności od tego, czy zajęcia mają służyć kobietom przed czy po porodzie, osobom chcącym zadbać o smukłą sylwetkę czy głównie o zdrowy kręgosłup, młodszym czy starszym, lub czy ich celem jest powypadkowa rekonwalescencja czy wypracowanie kondycji, która sprawdzi się w sportowych zawodach.

Staramy się przy tym o zachowanie niewielkiej liczebności grup w celu ułatwienia nadzoru nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń. Proponujemy również zajęcia indywidualne, w których możliwość precyzyjnego dostosowania programu ćwiczeń do oczekiwań, potrzeb i możliwości pacjenta owocuje najszybszymi i najbezpieczniejszymi postępami terapii.

Ułatwieniom, bezpieczeństwu oraz atrakcyjności naszych zajęć służy naszym pacjentom bogaty asortyment akcesoriów treningowych takich jak: taśmy rehabilitacyjne, taśmy TRX, piłki duże i małe, rollery, obręcze, ciężarki.

Cennik usług fitness
Karnet 1x w tygodniu (4 wejścia)80 zł
Karnet 2x w tygodniu (8 wejść)120 zł
Wejście jednorazowe (po wcześniejszym uzgodnieniu)30 zł
Trening personalny indywidualny80 zł
Trening personalny dla dwóch osób100 zł
Miejsce na grupie zagwarantowane jest poprzez wykupienie karnetu.
Obowiązują zapisy na zajęcia, karnet ważny jest przez miesiąc.
Karnetu nie można zawiesić.
Niewykorzystane wejścia przepadają i gotówka za nie nie jest zwracana.
Wyjątkowo, po wcześniejszym uzgodnieniu można zmienić
godzinę i dzień ćwiczeń, jeśli są wolne miejsca.