Masaż uciskowy

Pneumatyczny masaż uciskowy aparatem MC 300 służy nam głównie do pobudzania czynności układu limfatycznego, poprawiając zarazem przepływ krwi i przyśpieszając wymianę płynów w organizmie. Leczymy nim obrzęki i usuwamy dolegliwości bólowe. Zastosowanie terapii uciskowej jest też bardzo korzystne dla ogólnoustrojowych procesów zdrowienia tkanek i ich odnowy biologicznej. Stanowi więc integralną część wielu zabiegów rehabilitacyjnych i estetycznych.

Masaż uciskowy szczególnie polecany jest dla osób z tendencją do zatrzymywania wody w organizmie. Poprawia krążenie limfy, a co za tym idzie, pomaga wyeliminować obrzęki i nadaje skórze sprężystość. Skutecznie wyszczupla, rozbija zgromadzony w tkankach tłuszcz i regeneruje skórę. Poprawia metabolizm komórek tłuszczowych. Skóra w widoczny sposób staje się gładsza, co zwiększa jej witalność. Masaż ten może być wykonywane zarówno na kończyny dolne jak i górne.

Aparat do sekwencyjnego masażu uciskowego (presoterapii) stosujemy seriami (8 zabiegów 2 razy w tygodniu lub 10 zabiegów 1 raz w tygodniu).

W rehabilitacji i fizykoterapii sprawdza się on nam w leczeniu fizykalnych stanów pourazowych, bólów mięśni i stawów, schorzeń powodujących niewydolność limfatyczną, profilaktyce zaburzeń krążenia krwi, w walce ze stresem i przemęczeniem oraz leczeniu wszelkich schorzeń objawiających się występowaniem obrzęków i ociężałością nóg.

W zabiegach kosmetycznych jest pożyteczny do likwidacji cellulitu, wspomagania terapii odchudzającej, masażu poprawiającego jakość tkanki skórnej i tkanek podskórnych, stymulacji procesów przemiany materii, modelowania i wyszczuplenia nóg, a w medycynie sportowej do przyspieszenia regeneracji organizmu po dużych wysiłkach fizycznych.

Przeciwwskazaniami dla stosowania drenażu limfatycznego są: gorączka, żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, znaczne obrzęki, wysiękowe zapalenie stawów, skłonności do wylewów krwawych, ciąża, menstruacja, choroby nowotworowe, gruźlica, osoby powyżej 70 roku życia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, astma oskrzelowa, choroby skóry, epilepsja oraz infekcje.