PrÄ…dy diadynamiczne

Niskiej czÄ™stotliwoÅ›ci diadynamiki sÄ… seriami impulsów prÄ…du staÅ‚ego z naÅ‚ożonym na nie prÄ…dem zmiennym pozwalajÄ…cym na utrzymanie mocy tych impulsów, a wraz z niÄ… – stabilnoÅ›ci terapeutycznego bodźca. Różnicowania rodzaju przyÅ‚ożonego prÄ…du staÅ‚ego dokonujemy w zależnoÅ›ci od roli stymulacji, używajÄ…c diadynamików w zespoÅ‚ach bólowych, przy zanikach mięśni, w razie potrzeby zwiÄ™kszenia lub zmniejszenia ich napiÄ™cia oraz w celu pobudzenia krążenia krwi.

Jednak w każdym z powyższych zastosowaÅ„ prÄ…dy te przejawiajÄ… także efektywne dziaÅ‚anie regenerujÄ…ce i oczyszczajÄ…ce, pożądane w przypadku potrzeby dotlenienia i lepszego odżywienia tkanki, przyÅ›pieszenia usuwania produktów przemiany materii a wraz z nimi – absorpcji Å›wieżych krwiaków, obrzÄ™ków i wysiÄ™ków. Czyni je to wiÄ™c w naszym Gabinecie pożytecznymi instrumentami do gruntownego usuwania stanów zapalnych.

Nie stosujemy zabiegów prądami diadynamicznymi u pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem serca, w przypadku obecności metali w tkankach, przy infekcji i gorączce, porażeniach spastycznych, skłonności do krwawień, niebezpieczeństwie zatorów, ropnych stanach zapalnych skóry, owrzodzeniach, miejscowych zaburzeniach czucia, nowotworach oraz w stanach po naświetleniu promieniowaniem jonizującym. Ze względu na konieczność sygnalizowania odczuwalności działania pola nie możemy także zastosować zabiegu w przypadku utrudnionego kontaktu z pacjentem.