Prądy diadynamiczne

Niskiej częstotliwości diadynamiki są seriami impulsów prądu stałego z nałożonym na nie prądem zmiennym pozwalającym na utrzymanie mocy tych impulsów, a wraz z nią – stabilności terapeutycznego bodźca. Różnicowania rodzaju przyłożonego prądu stałego dokonujemy w zależności od roli stymulacji, używając diadynamików w zespołach bólowych, przy zanikach mięśni, w razie potrzeby zwiększenia lub zmniejszenia ich napięcia oraz w celu pobudzenia krążenia krwi.

Jednak w każdym z powyższych zastosowań prądy te przejawiają także efektywne działanie regenerujące i oczyszczające, pożądane w przypadku potrzeby dotlenienia i lepszego odżywienia tkanki, przyśpieszenia usuwania produktów przemiany materii a wraz z nimi – absorpcji świeżych krwiaków, obrzęków i wysięków. Czyni je to więc w naszym Gabinecie pożytecznymi instrumentami do gruntownego usuwania stanów zapalnych.

Nie stosujemy zabiegów prądami diadynamicznymi u pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem serca, w przypadku obecności metali w tkankach, przy infekcji i gorączce, porażeniach spastycznych, skłonności do krwawień, niebezpieczeństwie zatorów, ropnych stanach zapalnych skóry, owrzodzeniach, miejscowych zaburzeniach czucia, nowotworach oraz w stanach po naświetleniu promieniowaniem jonizującym. Ze względu na konieczność sygnalizowania odczuwalności działania pola nie możemy także zastosować zabiegu w przypadku utrudnionego kontaktu z pacjentem.