Masaż

Usługi masażu każdego ośrodka rehabilitacji zazwyczaj zajmują sporo czasu wykwalifikowanemu personelowi – nie dlatego, że są to usługi najważniejsze, ale ponieważ przeważnie pełnią one istotną pomocniczą rolę we wszystkich innych terapeutycznych strategiach, w związku z czym w naszym Gabinecie zalecamy je zarówno w pracy z kręgosłupem, przy rehabilitacji urazów i ran, leczeniu wad postawy, przygotowaniach do sportowych wyczynów, jak i przy pracy z sylwetką, pozbywaniu się cellulitu czy zabiegach relaksacyjnych i kosmetycznych, np. po oczyszczaniu skóry (peelingu), a także jako uzupełnienie treningów ogólnosprawnościowych.

Masaże stosujemy też szeroko w terapiach okołociążowych mających za cel z jednej strony podniesienie komfortu psychofizycznego przyszłej mamy oraz odjęcie pojawiających się często uporczywych dolegliwości, jak również pomoc w poporodowych trudnościach czy niedyspozycjach, na które masaż bywa często doskonałą a zupełnie nieinwazyjną receptą.

Współczesne zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi można by co prawda mierzyć podażą foteli masujących lub innymi mechanicznymi zastępnikami technik profesjonalnego masażu. Jednak profil usług Gabinetu wychodzi naprzeciw raczej tym, którzy z racji potrzeb bądź charakteru dolegliwości wymagają czułej ręki, uwagi, delikatności i miłej a niekrępującej atmosfery, czego nigdy w pełni nie dostarczy nawet bardzo wyspecjalizowana maszyna.

Spektrum oddziaływania praktykowanych przez nas technik jest bardzo szerokie, co przekłada się na różnorodność i elastyczność ich terapeutycznych i profilaktycznych zastosowań.

Warto wspomnieć, że oprócz tak oczywistych efektów zabiegów jak poprawa jędrności i elastyczności skóry, rozluźnienie naczyń i mięśni – a co za tym idzie – lepsze ukrwienie i rozgrzanie ciała, stosowanie masażu wydatnie poprawia transport chłonki w organizmie zapewniającej stabilność działania układu limfatycznego, a także sprzyja uwalnianiu hormonów tkankowych współdziałających w zwalczaniu stanów zapalnych oraz przyśpiesza usuwanie produktów przemiany materii.

Poza tym masaż w naszej medycznej praktyce, oprócz swojej roli terapeutycznej i profilaktycznej, często pełni ważną rolę diagnostyczną, pomagającą w dokładnym zlokalizowaniu ognisk bólowych czy podskórnych zatorów limfatycznych, o których dalekich skutkach pacjenci zbyt często dowiadują się dopiero z niepokojącej diagnozy internisty.

Tymczasem czułe i doświadczone ręce masażysty mogą wiele, bo widzą wiele – często o wiele więcej i wyraźniej niż można zobaczyć gołym okiem.

Cennik usług masażu
Masaż leczniczy, relaksacyjny, sportowy, tkanek głębokich, narzędziowy wybranych części ciała130-150 zł
Istnieje możliwość wykupienia bonu upominkowego na wybrany zabieg lub podaną kwotę do wykorzystania w gabinecie.