Kinga Sobolewska

Jestem absolwentką Akademii Morskiej w Gdyni, którą ukończyłam w 2011 roku. Swoją pracę dyplomową poświęciłam tematowi świadomości żywieniowej dzieci w wieku przedszkolnym.
Kinga Sobolewska
Dietetyka i żywienie to moja pasja. Mogę o tym mówić godzinami. Zdrowe odżywianie to coś, czego można się nauczyć w każdym wieku. W wolnych chwilach zgłębiam tajniki odżywiania nie tylko teoretyczne, ale również praktyczne – eksperymentując w kuchni.

Uważam, że zmiana stylu życia, w tym nawyków żywieniowych jest tanią i prostą receptą na zdrowie i długowieczność. Co i jak jemy ma bezpośredni wpływ na nasz organizm. Prawidłowe odżywienie to również odporność na choroby zakaźne, ochrona przed chorobami nowotworowymi, zapobieganie chorobom układu sercowo-naczyniowego i cukrzycy, a w konsekwencji spowolnienie procesu starzenia.

Poradnictwo w zakresie prawidłowego odżywiania, żywienia dzieci, kobiet w ciąży i po ciąży oraz osób dorosłych to temat rzeka, którego pogłębianie każdego dnia sprawia mi ogromną przyjemność.

Wiedza, którą posiadam, znacząco wpłynęła na zdrowie i samopoczucie moje, mojej rodziny i tych osób, które zastosowały ją w swoim życiu. Dlatego chciałabym przekazać ją dalej.

Pragnę nauczyć moich pacjentów przede wszystkim zasad prawidłowego odżywiania, na których opieram każdą układaną przeze mnie dietę.