Monika Kaśkiewicz

Jestem położną. Studia licencjackie ukończyłam w 2010 roku we Wrocławiu na ówczesnej Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny).
Jako jedna z niespełna 500 osób Monika Kaśkiewicz w Polsce posiadam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego nadawany po odbyciu wielu godzin praktyk w udzielaniu porad indywidualnych, szkoleniach teoretycznych, oraz odbyciu kilku egzaminów.

W swojej obecnej praktyce na oddziale położniczym Szpitala Miejskiego w Elblągu pomagam w dojściu do zdrowia i pełni sił zarówno kobietom, które urodziły drogami natury, jak i tym, dla których cesarskie cięcie okazało się koniecznością.

Z racji pełnionych na Oddziale obowiązków mam styczność z bardzo szerokim spektrum połogowych objawów. Potrafię więc zarówno uspokoić swoje podopieczne doświadczające dokuczliwych lecz przebiegających w granicach fizjologii dolegliwości, jak również w porę rozpoznać patologię tego okresu.

Zakres oraz kompleksowość sprawowanej przeze mnie codziennie okołoporodowej opieki uczula mnie na wiele aspektów dziedzin medycyny służących trosce o zdrowie matki i dziecka. W swojej dotychczasowej praktyce medycznej nauczyłam się więc łączyć wartości potrzebnych w mojej pracy specjalizacji, a jako kobieta – także rozumieć potrzeby innych kobiet.

Jestem także nauczycielem naturalnego planowania rodziny – metody Rotzera, Instruktorem Masażu Shantala oraz Shantala Body Touch dla dorosłych (w tym dla kobiet ciężarnych).

Podejmowane codziennie wyzwania bardzo mobilizują mnie do rozszerzania swoich horyzontów oraz pogłębiania wiedzy, toteż właściwie nie ma miesiąca, w którym nie uczestniczyłabym w jakimś kursie czy konferencji naukowej.

Regularnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem publicznie, pisząc artykuły dla gazety Zdrowy Elbląg.

Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych dzieciaków – dwu i pół letniej Hani i pięcioletniego Karola.