Sylwia Konopka


Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką. Ukończyłam Studium Medyczne w Elblągu, następnie Akademię Medyczną w Gdańsku i Olsztyńską Szkołę Wyższą, gdzie obroniłam tytuł magistra na Wydziale Fizjoterapii.

Posiadam certyfikacje NDT Bobath, NDT Bobath Baby oraz wyszkolenie w Trójpłaszczyznowej Terapii Manualnej Stóp. W swojej pracy wykorzystuję także techniki osteopatyczne stanowiące uzupełnienie mojego warsztatu, a także masaż Shantala i kinesiotaping.

Specjalizuję się w leczeniu dziecięcych nieprawidłowości rozwojowych i codzienna zawodowa styczność z ich wieloma najrozmaitszymi objawami od dawna skłania mnie do zdecydowanej aktywności na polu ich fizjoterapeutycznej profilaktyki.

Moja rola konsultantki w zakresie sposobów zapobiegania dziecięcym zaburzeniom rozwojowym oraz metod ich leczenia dobrze wpisuje się więc w strategię kompleksowej opieki zapewnianej w Gabinecie Rehafit młodym lub niedoświadczonym matkom.

Nie wdając się zbytnio w szczegóły mojej zawodowej perspektywy i praktyki, chciałabym tu jedynie podkreślić wagę rodzicielskiej przytomności i refleksu pozwalającego na bezzwłoczne wdrożenie sprzyjających dziecku terapeutycznych lub profilaktycznych procedur w przypadku pojawienia się w życiu malucha nawet nieznacznych symptomów rozwojowego opóźnienia.

Spontaniczność dziecięcego wzrostu często obraca się przeciwko maluchom nawet z niewielkimi odchyleniami od norm, ponieważ z taką samą siłą kształtuje ona zarówno prawidłowy rozwój ciała jak i jego defektów czy patologii. Kluczową sprawą, drogi Rodzicu, jest więc dla Twojego dziecka czas, jaki ma ono wraz z Tobą na korektę rozwojowych nieprawidłowości.

Wiem, że dla Ciebie może nie być ważne, czy Twojemu dziecku dolega drobny niedowład mięśniowy czy też porażenie mózgowe, czy cierpi ono od wrodzonej wady czy od niedostosowanych do wieku zabiegów pielęgnacyjnych. W każdym jednak z tych przypadków powinno być dla Ciebie ważne, jak szybko znajdzie się ono w zasięgu profesjonalnej fizjoterapeutycznej opieki.

Z moją pomocą zwiększysz szansę swojego dziecka na dobry życiowy start i jego niegasnący uśmiech.

Wspólnie możemy wiele!