Terapia kobiet w ciąży i po porodzie

Racją do wydzielenia w naszej ofercie osobnej grupy świadczeń zdrowotno-rehabilitacyjnych dla kobiet będących w okresie ciąży lub po porodzie jest oczywista z medycznego punktu widzenia specyfika problematyki zdrowotnej związanej ze stanem odmiennym, a co za tym idzie szczególny charakter dolegliwości doświadczanych przez kobiety w tym trudnym okresie.

Kompleksowość naszych usług stanowi też dobrą społeczną płaszczyznę służącą wymianie doświadczeń oraz wzajemnemu wsparciu, które w środowisku sprzyjającym zrozumieniu potrzeb łatwo pozwala znaleźć kobiecie przed czy po rozwiązaniu możliwie nieinwazyjny a zarazem najprostszy sposób poprawy jej stanu zdrowia i samopoczucia.

W Gabinecie Rehafit mamy naprawdę szeroką gamę środków zaradczych na różnego rodzaju dolegliwości, zazwyczaj więc nietrudno nam o dobrą radę i pomoc w wyborze odpowiedniej terapii, zwłaszcza że możemy chlubić się statystykami szczęśliwych rozwiązań pod naszym skrzydłem.

Do przedporodowych obowiązków kobiety zaliczamy zwiększoną dziewięciomiesięczną aktywność fizyczną i podobnie nazywamy też pomocny w jej realizacji nasz profilaktyczno-terapeutyczny program zajęć: Aktywne 9 miesięcy.

Nasze regularne treningi relaksują, łagodzą niepokój i bóle głowy, wspomagają przemianę materii, pozwalają na zachowanie dobrego samopoczucia i kondycji, pomagając zarazem w utrzymaniu poziomu tkanki tłuszczowej w rozsądnych granicach. Minimalizują one tym samym często niemały trud powrotu sylwetki do stanu sprzed ciąży.

Kobietom w ciąży pomagamy w pozbyciu się dokuczliwych bólów kręgosłupa, barków, kończyn, miednicy, spojenia łonowego czy stawów krzyżowo-biodrowych. Usuwamy także zastoinowe obrzęki kończyn.

Stosujemy też kinesiotaping ciążowy wspomagający pracę mięśni brzucha, skóry, stymulujący mikrokrążenie oraz stabilizujący odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Dużą wagę przykładamy do okresu połogu, niezwykle ważnego dla każdej kobiety. Kiedy maluszek jest już na świecie, pomagamy kobietom zadbać o siebie w taki sposób, żeby w przyszłości nie było tak powszechnych kobiecych dolegliwości, które negatywnie wpływają również na psychikę.

Natomiast po okresie połogu zapraszamy na poporodową gimnastykę wraz z dzieckiem, która jest świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu z niemowlakiem, jak również w bezpieczny sposób pozwala wrócić do formy z przed ciąży.

Służymy też pomocą w niwelowaniu rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz w rehabilitacji blizny po cesarskim cięciu.

Organizujemy praktyczne warsztaty dla kobiet w ciąży na temat przygotowania fizycznego do porodu oraz warsztaty dla młodych rodziców poświęcone wspieraniu wczesnej aktywności ruchowej dzieci w wieku do 1 roku życia.


Pośród elbląskich placówek Gabinet Rehafit ma przywilej szczycić się iście pionierskim zapałem i rozmachem swojej ambitnej profilaktyczno-terapeutycznej inicjatywy ukierunkowanej na potrzeby kobiet związane z ich rychłą perspektywą wydania na świat dziecka.

Wypada nam ubolewać, iż usług tego typu jest wciąż zbyt mało jak na szybko zwiększające się zapotrzebowanie, chcemy jednak tym samym podkreślić, że zaangażowanie placówki fizjoterapeutycznej w taką usługę jest poniekąd sprawdzianem jej profesjonalizmu, ponieważ wymaga od jej personelu łączenia dużej wiedzy i doświadczenia z różnych pól medycyny rehabilitacyjnej, a także podejmowania współodpowiedzialności za prawidłowe prowadzenie ciąży.

Wyjście naprzeciw tym potrzebom jest więc z naszej strony motywowane przekonaniem o dużym znaczeniu kompleksowości opieki nad zdrowiem i kondycją fizyczną kobiety zarówno w okresie prenatalnym jak też w niekiedy dość długim czasie poporodowej rekonwalescencji.

Bardzo istotnym aspektem formuły naszego suportu jest właśnie jego długofalowa perspektywa, która w stosownym trybie i czasie zabezpiecza przyszłą matkę przed okołoporodowymi komplikacjami, powiększając przy tym świadomość jej ciała i mobilizując do przestrzegania zdrowotnych prawideł.

W ciągu poprzedzających rozwiązanie trzech kwartałów mamy po prostu czas lepiej poznać Wasze ciała oraz indywidualne potrzeby i ograniczenia, których często zupełnie nie zna odbierający poród lekarz czy nawet najlepiej wykwalifikowana położna.

Możemy więc w ten sposób lepiej i skuteczniej zapobiec nieoczekiwanym trudnościom wynikającym z nietypowej budowy ciała, słabości mięśni czy innych niedyspozycji mogących mieć wpływ na długość i bolesność porodu.


Dzisiaj
28
CZWARTEK
29
PIĄTEK
1
PONIEDZIAŁEK
4
WTOREK
5
10:00 - 11:00
10:30 - 11:30
  UWAGA: Harmonogram aktualizowany jest dynamicznie - prosimy o sprawdzanie bieżącego stanu obsadzenia zajęć
oraz o wcześniejsze zgłaszanie nieobecności - umożliwi to uczestnictwo w zajęciach innym.
Przejdź do głównego harmonogramu.