Trening medyczny, czyli ruch z głową

Ciało rządzi się prawami, które nie zawsze dobrze rozumiemy. Wymaga ono przede wszystkim wewnętrznej stabilności oraz równowagi ruchowej aktywności, bez względu na to, czy jest to ciało dziecka, sportowca, robotnika, pracownika biurowego czy ciężarnej kobiety.

Konsekwencje naruszenia tych praw niejednokrotnie bardzo obciążają codzienne życie, utrudniają osobisty rozwój, stają na drodze do kariery, przy czym wydaje się to przytrafiać nam tym częściej, w im większym stopniu nasze ciała wspomagają wydajne, wyspecjalizowane urządzenia i maszyny.

Owszem, szybciej robi się surówkę dla całej rodziny malakserem, ale nie ćwiczy się przy tym nadgarstków, ramion ani palców dłoni. Przygotowanie gorącej kąpieli nie wymaga dzisiaj od nas wszechstronnej fizycznej sprawności drwala i nosiwody, a dojazd do pracy zajmuje ułamek czasu potrzebnego na przebycie tej samej drogi pieszo.

Te i dużo innych wykorzystywanych przez nas życiowych udogodnień znacząco osłabiają naturalną dynamikę i elastyczność naszego ciała. Także powszechny dzisiaj problem otyłości byłby prawdopodobnie marginalny, gdyby naszym zakupom od dawna nie towarzyszyły mechaniczne konie.

W Gabinecie Rehafit dobrze rozumiemy realne koszty cywilizacyjnego postępu i pomagamy je zmniejszyć. Niestety, nie jest to łatwa sztuka i jej owoców nie widać niekiedy nawet dzięki ćwiczeniom w klubie fitness, na siłowni, pływalni czy w plenerowym biegu. Często bowiem nie jest to potrzebny naszemu ciału ruch z głową.

Trening medyczny pod nadzorem wykwalifikowanego fizjoterapeuty znacząco ułatwia bezpieczne osiągnięcie pożądanego balansu między sprawnością i siłą poszczególnych części narządu ruchu a jego wewnętrzną stabilnością i ergonomią, oszczędzając zarazem czasu i siódmych potów, a często także dużych pieniędzy.

Nasza oferta takich programów treningowych, zarówno grupowych jak i indywidualnych, rzeczowo wychodzi naprzeciw wszelkim trudnościom związanym z niedostatkami fizycznej sprawności, ponieważ widzimy w niej złoty (a zarazem niedrogi!) środek do rozsądnego celu oraz krótszą i prostszą drogę do niego.

Zestawy naszych prozdrowotnych ćwiczeń są profilowane dla określonych grup zapotrzebowań naszych pacjentów. Różnicujemy więc w nich zarówno rodzaj wysiłku fizycznego jak i poziom jego trudności w zależności od tego, czy zajęcia mają służyć kobietom przed czy po porodzie, osobom chcącym zadbać o smukłą sylwetkę czy głównie o zdrowy kręgosłup, młodszym czy starszym, lub czy ich celem jest powypadkowa rekonwalescencja czy wypracowanie kondycji, która sprawdzi się w sportowych zawodach.

Staramy się przy tym o zachowanie niewielkiej liczebności grup w celu ułatwienia nadzoru nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń. Proponujemy również zajęcia indywidualne, w których możliwość precyzyjnego dostosowania programu ćwiczeń do oczekiwań, potrzeb i możliwości pacjenta owocuje najszybszymi i najbezpieczniejszymi postępami terapii.

Ułatwieniom, bezpieczeństwu oraz atrakcyjności naszych zajęć służy naszym pacjentom bogaty asortyment akcesoriów treningowych takich jak: taśmy rehabilitacyjne, taśmy TRX, piłki duże i małe, rollery, obręcze, ciężarki.

Cennik uczestnictwa w treningach medycznych
Karnet 1x w tygodniu (4 wejścia)80 zł
Karnet 2x w tygodniu (8 wejść)120 zł
Wejście jednorazowe (po wcześniejszym uzgodnieniu)30 zł
Trening personalny indywidualny80 zł
Trening personalny dla dwóch osób100 zł
Miejsce na grupie zagwarantowane jest poprzez wykupienie karnetu.
Obowiązują zapisy na zajęcia, karnet ważny jest przez miesiąc.
Karnetu nie można zawiesić.
Niewykorzystane wejścia przepadają i gotówka za nie nie jest zwracana.
Wyjątkowo, po wcześniejszym uzgodnieniu można zmienić
godzinę i dzień ćwiczeń, jeśli są wolne miejsca.

  UWAGA: Harmonogram aktualizowany jest dynamicznie - prosimy o sprawdzanie bieżącego stanu obsadzenia zajęć
oraz o wcześniejsze zgłaszanie nieobecności - umożliwi to uczestnictwo w zajęciach innym.
W tabeli wprowadzono rotacyjny układ danych — w kolumnach wyświetlają się kolejne cztery dni z najbliższych, w których zaplanowano zajęcia.
PONIEDZIAŁEK
21
WTOREK
22
ŚRODA
23
CZWARTEK
24
9:15 - 10:15
10:30 - 11:30
16:45 - 17:45
18:00 - 19:00
19:15 - 20:15
Ze względu na ograniczoną liczebność grup treningowych (do 9 osób) na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.
Proszę o zapoznanie się z porządkowymi ustaleniami naszego Regulaminu.
Przejdź do głównego harmonogramu.