Masaż leczniczy

Metody stosowanego w naszym Gabinecie masażu leczniczego traktujemy trochę tak jak arsenał środków pierwszej pomocy w ambulatorium ratunkowego pogotowia. W naszej izbie przyjęć nie zawsze zatem znajdzie się przesłanka do zaordynowania pacjentowi poważniejszej lub dłuższej terapii – bo nie wymagają jej drobne urazy czy spowodowane stresem lub przepracowaniem napięcia mięśniowe, z którymi radzimy sobie od ręki – natomiast zazwyczaj nagły ból, opuchlizna lub zmęczenie to bardzo dobre okazje do tego, by potrzebę takiej terapii wykluczyć.

Ręce wykwalifikowanego fizjoterapeuty to bowiem w pewnym stopniu dobrej marki instrumenty diagnostyczne, jednak w przeciwieństwie do tych ostatnich nie zużywają się one z czasem, lecz doskonalą, nie tylko sprawnie lecząc uporczywe dolegliwości bólowe, serwując przy tym potrzebny ciału relaks i odprężenie, ale też zapewniając dobry rekonesans ogólnego stanu zdrowia i jeszcze lepszą jego profilaktykę.

Zastosowania lecznicze naszych technik masażu obejmują przeważnie: neutralizację ostrych i podostrych zespołów bólowych przy przeciążeniach oraz w przebiegu chorób zwyrodnieniowych (w tym w zwyrodnieniach kręgosłupa) lub stanów zapalnych stawów, mięśni, ścięgien i pochewek ścięgnistych, rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznych i ortopedycznych, zaniki, niedowłady i porażenia mięśniowe, przykurcze, uszkodzenia nerwów obwodowych, leczenie przewlekłej niewydolności oddechowej oraz terapię wad wrodzonych.

Bardzo efektywne są zabiegi masażu w poprawianiu krążenia krwi i przepływu limfy oraz usuwaniu stanów zakrzepowych, zatem polecamy je szczególnie przy zaburzeniach krwiobiegu i obrzękach.

Operujemy głównie technikami masażu klasycznego, ale również masażu głębokiego, rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz terapii punktów spustowych. Stosujemy także akupresurę (przy bólach migrenowych i zatokowych) oraz skutecznie przepychający chłonkę drenaż limfatyczny.

Warto podkreślić, że w typowo medycznych zastosowaniach wskazane jest uprzednie przeprowadzenie szczegółowej diagnozy, pozwalającej na dobór odpowiedniej specjalistycznej techniki i uniknięcie ryzyka pogorszenia stanu zdrowia na skutek oparcia celu zabiegu na mylących niekiedy symptomach.

Masaże o charakterze leczniczym stosujemy także z niemal gwarantowaną skutecznością jako zabiegi kosmetyczne. Bezwzględnie służą one biologicznej odnowie i oczyszczeniu skóry, przywracając jej jędrność i elastyczność, mobilizując zarazem układ limfatyczny i poprawiając przemianę materii.